Náušnice HUICHOL - Květina žlutá velká

3 hodnocení
Zcela originální -  ručně vyráběné náušnice připomínající tvar květiny - přímo z rukou mexických indiánů HUICHOLES. Jen si náušnice obléknete, ihned pocítíte radost a energii, se kterou je toto mystické etnikum vytváří. Korálky, které mexičtí domorodci při výrobě používají, pocházejí z České republiky - jsou od společnosti Preciosa. Vyvážejí se do Mexika, kde z nich Mexičané vytvářejí originální ručně vyráběné šperky.

 

A já tyhle domorodce navštěvuji a korálky ve změněné formě se mnou cestují zpět na rodnou českou hroudu. Los Huicholes o nich říkají, že naše české korálky jsou nejkvalitnější, protože nepraskají! Tohle zkrátka nevymyslíte :)))) 

Délka včetně háčku: 7 cm 

Hmotnost jedné náušnice: 1 gram.... pro srovnání - mince jedné koruny české váží 3 gramy :)

Háček: chirurgická ocel

 

Los Huicholes jsou v Mexiku etnikem, které po staletí žije v horách, kde pečuje o bájný kaktus peyote. Ten slouží k rituálům, při kterých mají Huicholes vize. Ty pak ztvárňují ve formě uměleckých předmětů, obrazů či výšivek. Ve světě jsou proslulí svým uměním, ve kterém z korálků vytvářejí nejrůznější sochy, šperky, obrazy nebo jiná skvostná umělecká díla.  I šperk, který si zde pořídíte, pro Vás vytvořili mexičtí Huicholes z českých korálků Preciosa. Věřím, že jejich radost i energii pocítíte na první dotek. 

 
 
Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 153
250 Kč
Náušnice HUICHOL - Květina žlutá velká
3 hodnocení