O mně

Jmenuji se Radka Myšková a vítám Vás na stránkách, které Vám zprostředkují návštěvu mexických tržnic, uměleckých ateliérů či galerií. Nahlédněte do světa, kde Mexičané tvoří pestrobarevnou keramiku či působivé a jedinečné šperky ze stříbra, perel, kávových zrn či palmových ořechů. Už při pohledu na ně jistě pocítíte radost a pozitivní energii, se kterou je mexičtí domorodí obyvatelé vytvářejí. A až si je obléknete, pochopíte význam slov ROZZÁŘIT SE!

© www.frantisekortmann.eu I© www.frantisekortmann.eu V

Do Mexika jsem poprvé připlula v roce 2003. Ihned jsem se do země opeřeného hada zamilovala a stala se mým druhým (ne-li prvním) domovem, ve kterém jsem prožila více než 3 roky života.

Doposud jsem do Mexické republiky podnikla na 20 cest a z padesáti zemí, které jsem navštívila, mi tento kus světa nejvíce přirostl k srdci. V Mexiku jsem poznávala místní život i kulturu, studovala na tamní univerzitě, popíjela „coco loco“ na karibských i pacifických plážích, pozorovala doutnající sopky, klaněla se síle a magii pouště, uctívala místní tradice a bohy, obdivovala se historii, pracovala jako dobrovolnice s dětmi a rozplývala se nad chutěmi mexické kuchyně.

001 (5)001 (9j) (7)

 

A obdivovala se pestrosti, nevšednosti a záři mexického umění. I proto jsem se rozhodla, že do Čech přivezu kousek z jeho pestrobarevné umělecké mozaiky. Každý šperk, se kterým se seznámíte na této stránce, jsem vlastnoručně vybírala na mexických trzích či v ateliérech a galeriích. Pochází tedy přímo z rukou těch, kdo po staletí ctí tradici šperkařského řemesla, kdo žijí na kávových plantážích a mimo kultivace kávy tam vyrábějí náušnice či náhrdelníky z kávových zrn, kdo denně přicházejí na trh, aby tam světu nabídli šperky, vázy či oblečení, které sami vlastnoručně utkali, vyšili či jinak vytvořili. 

Věřím, že skrze malý exkurz do světa mexické krásy pocítíte radost i originalitu, a že si zde pořídíte šperk, který Vám dodá pozitivní energii, se kterou byl vytvořen.